Gıda’dan sos ve hazır yemeğe 10 milyon euroluk yatırım

Koç Holding, bu yıl başında Tat Gıda’daki yüzde 49,04 oranındaki paylarını 80,9 milyon dolara Tat Bakliyat markasıyla bilinen Memişoğlu Tarım Ürünleri şirketine sattı. Satışın ardından açıklama yapan Memişoğlu Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Memiş, gıda sektöründe 45 yıllık deneyimi, yaklaşık 8 milyar TL cirosu ve 9 fabrikasıyla faaliyet gösteren Tat Bakliyat’ın bu satın almanın gerçekleşmesi ile gıda sektöründe yeni pazarlara gireceğini ve büyümesini hızlandıracağını söyledi.

2025 YILININ İKİNCİ YARISINA KADAR YAPILACAK

Tat Gıda, bugün KAP’a yaptığı açıklamada sos ve hazır yemek kategorilerinde 10 milyon euroluk yatırım yapacağını duyurdu. Açıklamada, “Şirketimizin stratejik hedefleri doğrultusunda, yurt içinde ve yurt dışında tüketici talebinin büyümesiyle, yıla yaygın sürekli üretimi de destekleyen sos ve hazır yemek kategorilerinde 2025 yılı ilk yarısına kadar toplam 10 milyon euro yatırım yapılmasına karar verilmiştir.
Söz konusu yatırımlar sos ve hazır yemek kategorilerinde kullanılan makine parkuruna yönelik olup, bu kapsamda yapılacak yatırımlarla birlikte, toplam pet şişe (sos) üretim kapasitesinin 75 milyon adet/yıldan 120 milyon adet/yıla, hazır yemek üretim kapasitesinin ise180 bin adet/günden 230 bin adet/güne çıkartılması hedeflenmektedir” denildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir