Hakan Çalhanoğlu’ndan Arda Güler sözleri: ‘Takım içinde ne olduğunu bilmiyorsunuz’

A Milli Takım Kaptanı Hakan Çalhanoğlu, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

3-0 kaybedilen Portekiz maçının ardından konuşan Hakan, “Dünkü maçtan sonra her şey daha zor oluyor ama dünyanın sonu değil. İlk baştan beri gruptan çıkma hedefimiz vardı. Hala bu şansımız var. Dün istediğimiz sonucu alamadık ama hiçbir şey daha bitmedi. Bir maçımız daha var. Takımımız inanıyor. Maçta istemediğimiz şeyler oldu, şanssızlıklar oldu. Futbolda olan şeyler. Önemli olan bizim takımımızın hala inanması. Maçtan sonra konuştuk. Önümüze bakacağız, önümüze bakmak zorundayız. İnşallah bu gruptan çıkacağız” ifadelerini kullandı.

MİLLİ TAKIMDAKİ ELEŞTİRİLERE YANIT

A Milli Takım’a gelen eleştiriler hakkında konuşan Çalhanoğlu, “” dedi.

“PORTEKİZ’İ YENEBİLİRDİK AMA…”

Ülke olarak duygusal bir yapıda olduklarını söyleyen Hakan, “Biz genel olarak duygusal insanlarız, ülke olarak öyleyiz. Şunu unutmamak lazım, Portekiz güçlü bir takım. Kaliteli oyuncuları var. Almanya ve İspanya gibi favori. Portekiz’i yenebilir miydik, evet yenebilirdik ama 1-0, 2-0 geride olduğumuzda oyundan düşüyoruz. Bunu geliştirmemiz gerekiyor. Samet ile Altay’ın olayı oldu. Saha içinde bazen biz konuşuyoruz ama duyulmuyor. Bu futbolda olan bir şey, önemli olan onları ayağa kaldırmak. Burada ben diye bir şey yok, biz. Biz beraber kazanırız, kaybederiz. Yolun sonunda değiliz. Devam ediyor. Çok bir maç olacak ama biz inanıyoruz ve o yüzden de devam edeceğiz” sözlerini sarf etti.

“ARDA KASIĞINDAN SAKATLIK GEÇİRDİ”

Arda Güler için yapılan tezahüratları duyduklarını söyleyen Hakan, “Arda tezahüratlarını duyduk. Arda bizim için çok değerli, herkes değerli. Bazen siz idmanda, takım içinde ne olduğunu bilmiyorsunuz. Arda’nın sakatlığını bilmiyorsunuz. Bu konuda hocayı korumalıyım. Arda kasığından sakatlık geçirdi. Yoksa oynayacaktı. Birlikte konuşarak bu kararı aldılar. Bunu hoca daha iyi biliyor, dışarıya yansıtmadı. Bazı şeyleri dışarıya yansıtmak bize yakışmıyor. Arda’nın sonradan oyuna girme şekli oydu. Kasığında bir sorunu vardı. Koruma amaçlı dışarıda bıraktı en son maça hazır olsun diye” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir